Альянс за Реформи чи партія колаборціоністів?
Понеділок, 21.07.2025, 14:12
Вітаю Вас Гість Вихід| RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ІІ. Нова Конституція
VoldДата: Середа, 29.09.2010, 16:10 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Администраторы
Повідомлень: 14
Репутація: 0
Статус: Offline
Подолати нинішню суспільно-політичну кризу можна лише шляхом виправлення правових та політичних деформацій, допущених при внесенні політиками змін до Основного закону з порушенням конституційної процедури. Внаслідок цих зловживань конституційні норми є лише деклараціями, а конституційний механізм державної влади змінюється в залежності від зміни нестабільних політичних інтересів.

Тому необхідно повернути народові право на установчу владу. Лише легітимний, прийнятий українським народом на засадах верховенства права, Основний закон може стати основою для проведення критично необхідних реформ – політичної, адміністративної, муніципальної та судової.

Партія виступає за:

1. Забезпечення в Конституції прав людини й громадянина (замість декларативності – механізми гарантування й реалізації).
2. Чітке розмежування влади й відповідальності між Парламентом, Президентом та Урядом та збалансування повноважень (надати Президенту України безумовні повноваження щодо оголошення дострокових парламентських виборів, спростити процедуру імпічменту Президента України, запровадити конструктивний вотум недовіри Уряду з боку парламенту тощо).
3. Обмеження депутатської недоторканості лише парламентською діяльністю, скасування «імперативного мандату», встановлення права поєднувати депутатський мандат із роботою в Уряді на політичних посадах.
4. Зміну адміністративно-територіального устрою для встановлення сильного місцевого самоврядування, створення виконкомів обласних та районних рад, позбавлення райдержадміністрацій невластивих їм функцій та запровадження регіонального самоврядування.
5. Введення конкурсного відбору для призначення на керівні посади у державній службі.
6. Надання фізичним та юридичним особам права звернення до Конституційного суду з конституційними скаргами щодо порушення їхніх прав та свобод.

Підготовка проекту нової Конституції України має здійснюватись спеціально уповноваженим органом – Конституційною Асамблеєю, обраною на прямих всенародних виборах. Учасники Конституційної Асамблеї не матимуть права займати державні та політичні посади, як під час роботи Конституційної Асамблеї, так і протягом наступних 5 років.

Текст нової Конституції України остаточно ухвалюється на всенародному референдумі.

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright SAAS Technologies © 2025Створити безкоштовний сайт на uCoz